aşk

Ayrılık Mesajları


Gittin… Ve solumda kaldın… Ve soluğum da… Ve sonum da… Mutlu ol ki, beni kaybettiğine değsin! Aşk ayrılınca değil, vazgeçince biter. Ya tut elimi bırakma ya da bırak git, uzatma! Ayrılık, tatmin edilmeyen aşkı artırır.

Hayallerim vardı, benim kurduğum, senin vurduğun. Onun kalbi başkası için attığında, seninki durur. Birini kaybetmek istiyorsanız onu çok sevin yeter. Kirletilmiş bir ilişkiyi, bir tek ayrılık temizler. Oyun bitti! Sevildiğini gördün, şimdi unutulduğunu izle! Bir gün benden şikayet ettiğin ne varsa çok özleyeceksin. Boş ver yüreğim, gidelim. Değmez. Sevdiğine de, sövdüğünü de. Bazen gidersin, sırf geri dönebilmek için. Kaybedenler Kulübü Ayrılık dilinden ne olur sanki sen gittin ellere ben de ölüme. – Ben hiç gitmedim.

Ben hayatı rakı niyetine içtim, kafayı meze niyetine yedim, hani sarhoşluk kötüydü, sevdiklerimi hep ayıkken kaybettim. Geride bıraktıkların ileriye gitmeni engelleyecek. Unutma; ileri gidebilmen için arkadakileri unutman gerek.

– Yanlış! – Sen hiç gelmedin. İncir Reçeli Aklıma gelme diye dinleyemediğim şarkılar var benim. İlhan Berk Anlatılır, hatta ağlanır da. Ama gülünmez bir daha eskisi gibi. Gittin mi büyük gideceksin! Ayrılık bile gurur duyacak seninle. Giderek daha çok seviyorum seni demişti. O yüzden gitti demek ki. Şunu hiç unutma! Umursamadığın sevgime bir gün hasret kalacaksın. Her gün birbirini görmenin tadı kavuşmanın tadı başkadır.

Gidenin arkasından nokta koyacaksın ki gelenin ismi büyük harfle başlasın… Kader genelde insanı sevdiğinden uzaklaştırır, acı duyması için.

Eğer iki insanın birlikte olması gerekiyorsa, eninde sonunda birbirlerine dönmenin bir yolunu bulurlar.

Zaman değil yürek istiyormuş. O da sende kaldı… Şimdi benim son diye bitirdiğime, kim bilir kimler ilk diye başlayacak. Kahraman Tazeoğlu Ayrıldık işte her şey dilediğince olsun pişmanlık gözyaşlarına on numaralık gülüşüm koysun. Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir. İncir Reçeli Üstüne basarak söylemiştim seni seviyorum diye. Sen ise üstüme basa basa gitmeyi tercih ettin. Giderken ardına bakma, yakışır bir veda olsun. Hayatımı mahvettin ama güzel roldü helal olsun. Kötü diye bir şey olmasaydı, cehennem boş kalırdı. Sen beni kırmasaydın, bu can uğruna fedaydı…

Ben ne aşklar yaşadım ne vedalar ettim, ne kızgın çöllerinde yürüdüm aşkın, senin kor dudakların vız gelir güzelim. Her gecenin güneşle gelen o ilk ışığı parlaklığı varsa elbet gidenin de bir gün mutlaka dönüşü olacaktır ama sabır.

Hayatta her şeyini bir kişiye bağlama. Çünkü onu kaybedersen, her şeyini kaybedersin. Can Yücel Hayatımdan gitmeyi tercih edenler için, dönüş seferleri sonsuza dek iptal edilmiştir. Can Yücel Bir gün seni unutmak zorunda kalırsam aşkımın küçüklüğüne değil, çaresizliğimin büyüklüğüne inan. Görmeden varlığına inandığım ve içimde yaşattığım sadece Allah var, gidersen unutulursun o kadar. Aşkım ne zaman dağlar sahili, mehtap geceyi, dünya dönmeyi unutursa, bende seni o zaman unutacağım. En az benimki kadar annemin de ahı tutar sana. Burnumdan getirdiğin süt, onun sonuçta. Cemal Süreya Benim kelime hazinem çok geniştir, derdim. Senin bir kelimene yetemedim; ‘git’, ne demekti sevgilim?

Anlamaz ki seni anlamış olsaydı şimdi yanında olurdu. Uzaklık insanın içindeki yalnızlık da gizlidir. Yolumdan dönemediğim için değil seninle hiçbir yolda yürüyemeyeceğimi bildiğim için gidiyorum. Hoşçakal… Kaldır kadehi sevgilim!

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir